Housing Authority Board of Commissioners

The Housing Authority Board of Commissioners consists of up to seven members, appointed to four-year terms by the Mayor. Salaries paid to appointees are not paid by City funds.

Meetings: 4:30 PM on the third Monday of each month at the Housing Authority office.

Current Members

Ms. Tulani Reyna
term expires:04-24-2024

Mr. Rodney McCormick
Vice Chairperson
term expires: 12-05-2024

Mr. Michael Vinson
Chairperson
term expires: 06-01-2023

Ms. Stasi Benning
term expires: 06-01-2023

Mr. Jacob Mooneyhan
term expires: 06-01-2023

Mr. Kenneth Fly
term expires: 04-09-2024

Pending
Chairperson
term expires: 09-1-2023

Mr. Jewell Harris Jr. 
Board Attorney- HARRIS LAW FIRM, P.C.

Mr. Sean Fitzpatrick
Council Liaison